Tutaj jesteś

Co warto mieć w samochodzie?

29 stycznia 2021 Lifestyle co warto mieć w samochodzie

Choć samochód, nawet ten najprostszy posiada wszystko, co może się przydać podczas jazdy, to jednak istnieje dość dużo różnych gadżetów, dodatków i rzeczy po prostu przydatnych, które dobrze jest mieć w swoim aucie. Co warto mieć w samochodzie, aby jazda nim była jeszcze bardziej bezpieczna, wygodna i komfortowa?

Niezbędne wyposażenie auta

Każdy kierowca doskonale wie, że jego samochód musi być wyposażony w gaśnicę oraz trójkąt. Tego wymagają przepisy i każdy się do tego stosuje. Jak się jednak okazuje, istnieje ogromna ilość innych, równie ważnych dla bezpieczeństwa i wygody rzeczy, których prawo nie wymaga mieć. Co zatem warto mieć w samochodzie z takich przedmiotów?

Bardzo ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa dodatkiem jest apteczka, która pozwala opatrzyć ranną osobę. Warto także mieć kamizelkę odblaskową, która zapewni lepszą widoczność, a także pozwoli uniknąć przykrego wypadku. Oprócz tych rzeczy, w samochodzie warto mieć także zestaw bezpieczników oraz żarówek na wypadek małej awarii, oraz zestaw prostych narzędzi, które pozwolą uporać się z tymi podstawowymi awariami, które mogą pojawić się podczas jazdy.
Czy to wszystko, co warto mieć w aucie? Oczywiście nie, ponieważ dobry kierowca wie, że szczególnie zimą powinno się w samochodzie wozić kable rozruchowe na wypadek gdyby nasz akumulator zawiódł na mrozie lub nawet łańcuchy, jeśli jeździ po mocno zaśnieżonych okolicach.

Przydatne gadżety samochodowe

Oczywiście rzeczy, które warto mieć w samochodzie, nie muszą odnosić się jedynie do tych bardzo mocno motoryzacyjnych dodatków, lecz również i do tych elektronicznych. Mowa tu jest np. o rejestratorze samochodowym, który pozwala nagrywać całą przestrzeń przed autem podczas jazdy, a tym samym stanowić niepodważalny dowód w przypadku konieczności określenia winnego wypadku.
Innym bardzo ciekawym i bardzo przydatnym gadżetem jest uchwyt na telefon, który za sprawą specjalnej przyssawki mocuje się do przedniej szyby. Dzięki temu smartfon ma wygodną dla nas pozycję, a co najważniejsze, znacznie zwiększa się widoczność np. wyświetlanej na nim mapy.
Na koniec warto zauważyć, że jednym z najbardziej podstawowych dodatków jest ładowarka do zapalniczki. Jest to specjalna przejściówka, którą wtyka się do gniazdka zapalniczki i która posiada na sobie jedno, lub kilka gniazd USB. Dzięki temu istnieje możliwość ładowania wszystkich urządzeń elektronicznych wyposażonych w to złącze. Może to być oczywiście telefon, lecz również wspomniana wyżej kamera samochodowa, czy też tablet lub przenośny głośnik.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe