Co warto mieć w samochodzie?

Choć samochód, nawet ten najprostszy posiada wszystko, co może się przydać podczas jazdy, to jednak istnieje dość dużo różnych gadżetów, dodatków i rzeczy po prostu przydatnych, które dobrze jest mieć w swoim aucie. Co warto mieć w samochodzie, aby jazda nim była jeszcze bardziej bezpieczna, wygodna i komfortowa?

Niezbędne wyposażenie auta

Każdy kierowca doskonale wie, że jego samochód musi być wyposażony w gaśnicę oraz trójkąt. Tego wymagają przepisy i każdy się do tego stosuje. Jak się jednak okazuje, istnieje ogromna ilość innych, równie ważnych dla bezpieczeństwa i wygody rzeczy, których prawo nie wymaga mieć. Co zatem warto mieć w samochodzie z takich przedmiotów?

Bardzo ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa dodatkiem jest apteczka, która pozwala opatrzyć ranną osobę. Warto także mieć kamizelkę odblaskową, która zapewni lepszą widoczność, a także pozwoli uniknąć przykrego wypadku. Oprócz tych rzeczy, w samochodzie warto mieć także zestaw bezpieczników oraz żarówek na wypadek małej awarii, oraz zestaw prostych narzędzi, które pozwolą uporać się z tymi podstawowymi awariami, które mogą pojawić się podczas jazdy.
Czy to wszystko, co warto mieć w aucie? Oczywiście nie, ponieważ dobry kierowca wie, że szczególnie zimą powinno się w samochodzie wozić kable rozruchowe na wypadek gdyby nasz akumulator zawiódł na mrozie lub nawet łańcuchy, jeśli jeździ po mocno zaśnieżonych okolicach.

Przydatne gadżety samochodowe

Oczywiście rzeczy, które warto mieć w samochodzie, nie muszą odnosić się jedynie do tych bardzo mocno motoryzacyjnych dodatków, lecz również i do tych elektronicznych. Mowa tu jest np. o rejestratorze samochodowym, który pozwala nagrywać całą przestrzeń przed autem podczas jazdy, a tym samym stanowić niepodważalny dowód w przypadku konieczności określenia winnego wypadku.
Innym bardzo ciekawym i bardzo przydatnym gadżetem jest uchwyt na telefon, który za sprawą specjalnej przyssawki mocuje się do przedniej szyby. Dzięki temu smartfon ma wygodną dla nas pozycję, a co najważniejsze, znacznie zwiększa się widoczność np. wyświetlanej na nim mapy.
Na koniec warto zauważyć, że jednym z najbardziej podstawowych dodatków jest ładowarka do zapalniczki. Jest to specjalna przejściówka, którą wtyka się do gniazdka zapalniczki i która posiada na sobie jedno, lub kilka gniazd USB. Dzięki temu istnieje możliwość ładowania wszystkich urządzeń elektronicznych wyposażonych w to złącze. Może to być oczywiście telefon, lecz również wspomniana wyżej kamera samochodowa, czy też tablet lub przenośny głośnik.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *