Tutaj jesteś

Męskie style ubioru, czyli w czym czują się najlepiej współcześni panowie?

13 stycznia 2021 Lifestyle męskie style ubioru

Męskie style ubioru od lat pokazują, jak moda męskie się zmienia i jak panowie szybko potrafią się do niej dostosować. Większość panów jednak idealnie wybiera ubrania, które wpisują się w aktualne trendy, dzięki czemu zawsze dobrze wyglądają, bez względu na to, jaki styl na co dzień preferują. W czym więc najchętniej chodzą dzisiejsi panowie? Poniżej odpowiedź.

Męskie style ubioru

Obecnie można wyróżnić trzy męskie style, które najczęściej dostrzega się na ulicach wśród panów w wieku od około 20 lat do 50 lat. Styl elegancki, styl smart casual (pół elegancki) oraz styl casualowy (codzienny) zdecydowanie podbiły serca większości zadbanych mężczyzn. To, w czym pan czuje się najlepiej, bardzo często uzależnione jest od tego ile ma lat, jaką figurę posiada oraz jaki zawód wykonuje na co dzień. Wiadomo jest bowiem, iż biznesmen, czy właściciel dużej firmy nie może bowiem pozwolić sobie na chodzenie codziennie w wygodnych dresach (mimo, iż bardzo to lubi, to po prostu mu nie wypada).

Styl casualowy – idealny na co dzień

Styl casualowy zdecydowanie jednak dominuje, zarówno na wieszakach w sklepach znanych projektantów i sieciówek, jak i w szafach panów. Styl codzienny jednak nie musi być nudny, bez wyrazu. Wielu młodych mężczyzn udowadnia bowiem, iż chodząc do pracy, na spotkania ze znajomymi, na spacer czy do kina można ubrać się casualowo, a przy tym wyglądać modnie i stylowo. Wystarczy zaopatrzyć się w modne spodnie (np.: granatowe lub miodowe chinosy), dobrze dopasowaną, bawełnianą koszulę, która idealnie będzie współgrać z sylwetką pana oraz ciekawą marynarkę i komfortowe buty. Wówczas wygląda się naprawdę dobrze.

Styl eleganci

Spora liczba panów w wieku 40 – 55 lat preferuje na co dzień styl elegancki. Są to zazwyczaj panowie, których praca wymaga od nich biznesowego, wytwornego looku. Ci mężczyźni posiadają w swoich garderobach przynajmniej kilka, dobrze skrojonych garniturów w różnych kolorach i wzorach oraz mnóstw par butów, które doskonale z nimi współgrają. Do tego obowiązkowo trzeba mieć kilkanaście dobrych koszul, które można nosić nawet bez marynarki, a mimo to dobrze się prezentują. Mężczyzna, który ubiera się elegancko zupełnie inaczej się czuje. Taki styl bowiem zobowiązuje do wyprostowanej postawy i szyku. Dlatego też, tak wielu panów naprawdę świetnie w nim wygląda. Tym bardziej, że teraz projektanci mody oraz producenci mody męskiej co chwilę wypuszczają na rynek efektowne garnitury, które idealnie wpisują się w aktualne trendy modowe.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe