Tutaj jesteś

Jakie wybrać modne okulary przeciwsłoneczne męskie?

2 lutego 2021 Lifestyle modne okulary przeciwsłoneczne męskie

Męskie okulary przeciwsłoneczne, to taki gadżet po który w sezonie letnim sięga tysiące mężczyzn na całym świecie. Co prawda ich nadrzędną rolą jest ochrona oczu przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale potrafią one także uzupełnić wiele ciekawych, oraz modnych stylizacji. Jakie zatem wybrać okulary, aby prezentować się modnie oraz bardzo elegancko?

Jakie są modne okulary przeciwsłoneczne męskie?

Obecnie wybór okularów dedykowanych dla mężczyzn jest ogromny. Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się okulary męskie Ray Ban, które można idealnie dopasować prawie że do każdego kształtu twarzy.

W ostatnich sezonach bardzo modne są także lustrzanki, spod których to w ogóle nie widać oczu. Co prawda takie modele doskonale pasują do każdej sportowej stylizacji, ale niektórzy mężczyźni zakładają je także do biznesowej odzieży.

Oprócz powyższych modeli nieustannie modne są także awiatorki charakteryzujące się szkłami w kształcie opadających kropel wody.
Sprawdzonym wyborem są także wayfarery, które to najlepiej prezentują się u panów posiadających pociągłą twarz. Ich stylowe oprawki doskonale wzmacniają zarys szczęki.

W wielu sklepach można także spotkać lenonki. Po takie okulary powinni sięgać mężczyźni lubujący się w stylu retro. Panowie którym zależy na bardzo eleganckim wyglądzie powinni zrezygnować z kolorowych szkieł i oprawek na rzecz tych modeli, które charakteryzują się cieniutkimi oprawami. Takie okulary są bardzo efektowne i jednocześnie bardzo dyskretne.

Jakie wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Decydując się na zakup warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Niezwykle ważnymi parametrami są: wielkość, kolor oraz kształt oprawek.

Okulary powinny być zawsze dobrze dobrane do kształtu oraz wielkości twarzy. Nie powinny zatem być ani zbyt duże, ani za małe. Jeśli do szerokiej twarzy zostaną dobrane okulary o wąskich oprawkach, to wówczas zostanie ona jeszcze bardziej poszerzona.

Istotnym czynnikiem jest także barwa oprawek, która powinna zawsze być odpowiednio dobrana do karnacji oraz kolorystyki włosów. I tak na przykład ciemne oprawki doskonale sprawdzą się u brunetów, a złote u mężczyzn z blond włosami.

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór okularów do kształtu twarzy. Dla mężczyznom o okrągłej twarzy polecane są przede wszystkim geometryczne oraz prostokątne oprawki. Panowie o kwadratowej twarzy powinni zaokrąglone oprawki. A dla mężczyzn o
o trójkątnej twarzy polecane są oprawki wąskie oraz owalne.
Jeśli okulary przeciwsłoneczne zostaną idealnie dobrane do twarzy, to wówczas potrafią dodać mnóstwo uroku każdemu mężczyźnie.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe