Tutaj jesteś

Jak zoptymalizować stronę WordPress?

23 stycznia 2021 Lifestyle optymalizacja strony wordpress

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na stworzenie swojej własne strony internetowej w technologii takiej jak WordPress. Na pewno będzie to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób, jednak warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Kluczowe pytanie w tym przypadku brzmi: jak zoptymalizować stronę WordPress? Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze sposoby.

Wtyczka pamięci podręcznej

Optymalizacja strony WordPress obejmuje przede wszystkim taki aspekt jak użytkowanie wtyczki pamięci podręcznej WordPress. Jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają dość duży wpływ na szybkość ładowania się danej witryny internetowej. Dlatego warto na to zwrócić szczególną uwagę. Odpowiednie skorzystanie z wtyczki pamięci podręcznej WordPress może przyspieszyć wczytywanie się strony od dwóch do pięciu razy. Dlatego warto wykorzystać tego rodzaju działanie w praktyce.

Hosting

Kolejnym aspektem podczas optymalizacji strony WordPress z całą pewnością będzie wybór najlepszego dla siebie hostingu, dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę. Najlepszym wyborem z całą pewnością będzie dobór hostingu o dość wysokich parametrach jakościowych. Jest on dużo bardziej wydajny niż tradycyjny hosting, dlatego na pewno lepiej sprawdzi się w przypadku szybkości działania danej witryny internetowej. Można również zastanowić się nad stworzeniem własnego serwera wirtualnego, o ile tylko ma się takie możliwości.

Format obrazów

Podczas optymalizacji swojej strony na WordPress bardzo duże znaczenie ma także format zastosowanych obrazów. Wśród niepolecanych formatów obrazów można przede wszystkim wymienić format PNG, który nie jest skompresowany. Sprawia to, że rozmiary tego rodzaju plików są stosunkowo spore. Dlatego korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór formatu JPEG, który posiada skompresowane pliki. Posiadają one dużo mniejsze rozmiary oraz na pewno w dużo bardziej pozytywny sposób sprawdzą się na każdej witrynie internetowej.

Rozmiar obrazów

Kolejnym istotnym aspektem podczas optymalizacji swojej strony WordPress z całą pewnością będzie zwrócenie uwagi na rozmiar obrazów, które są na niej wstawiane. Szeroko pojęte obrazy mają dość duży wpływ na sposób funkcjonowania danej witryny internetowej, dlatego jest to niezwykle istotna kwestia. Warto stawiać w szczególności na obrazy, które nie mają zbyt dużych rozmiarów. Pliki o dużych rozmiarach dużo dłużej się ściągają, co może mieć wpływ na wczytywanie się strony na WordPress. Warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru najlepszych obrazów na swoją witrynę.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe