Tutaj jesteś

Materac do akrobatyki – jak wybrać ten produkt?

13 czerwca 2022 Sport


Dobry materac gimnastyczny przydaje się głównie na siłowni i w miejscach, gdzie trenujemy różne sporty. Okazuje się, że niezwykle popularny jest materac przeznaczony do akrobatyki. Proces zakupu tego produktu jest często wyzwaniem dla odbiorcy. Postawmy na wysoką jakość i trwałość materaca, co da nam pewność zachowania bezpieczeństwa podczas akrobacji. Jak wybrać materac tego typu? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferują producenci? Jakie rozwiązanie spełni nasze wymogi?

Czym jest akrobatyka?

Akrobatyka to niezwykle ciekawy sport, który cieszy się coraz większym uznaniem w naszym kraju. To efektywna i widowiskowa aktywność, która łączy atrakcyjną formę i intensywne treningi. Co ciekawe, istnieje sporo rodzajów akrobatyki. Dzięki temu każdy może dobrać taką opcję, jaka da mu wiele radości i pozwoli rozwijać umiejętności. Akrobatyka sportowa polega na wykonywaniu specjalnych układów choreograficznych, które bazują na trudnych figurach. Musimy w tym wypadku zaangażować całe ciało i wykorzystać zdobyte umiejętności. Ta dyscyplina jest efektowna, gdyż ćwiczenia wykonujemy z różnymi akcesoriami – ścieżki, materace, trampoliny. Uczestnik może ćwiczyć w parze, w grupie lub samodzielnie. Zawody sportowe pozwalają pokazać to, co potrafią akrobaci. 

Materac do ćwiczeń

Solidny materac do akrobatyki ma za zadanie ochronić nas przed upadkami i urazami podczas ćwiczeń. To niezbędne wyposażenie na sali do ćwiczeń i w domowej siłowni. Zastosowanie materaca jest niezwykle szerokie. Z jego właściwości skorzystają także maluchy podczas zabawy. Jak wybrać idealny materac do ćwiczeń? W tym wypadku najważniejszymi parametrami są:

  • rozmiar i grubość materaca,
  • wypełnienie,
  • twardość produktu,
  • materiał, który wykorzystano podczas produkcji. 

 

Najbardziej uniwersalne są materaca o rozmiarach 200×120 cm. Pozwalają wykonywać ćwiczenia sportowe, akrobatyczne i rehabilitacyjne. Oczywiście możemy też dobrać inne rozmiary, zgodnie ze swoimi potrzebami. Twardość produktu dopasować trzeba do rodzaju aktywności fizycznej. Twarde modele posłużą do ciężkich ćwiczeń i intensywnych treningów. Miękkie z kolei posłużą nam do lekkiego treningu i ćwiczeń rozciągających. 

 

Wysoka jakość to podstawa

Materac do akrobatyki może mieć różnorodne wypełnienie. Zazwyczaj składa  się ono z poliuretanowej pianki. Zapewnia ona zachowanie cech materaca, bez względu na częstotliwość treningu i obciążenia treningowe. Dobrym wyborem jest pianka o dobrej jakości, co przekłada się na odporność na odkształcenia i zbijanie się. Niezawodny materac zachowa swoje właściwości przez wiele lat. Producenci podczas produkcji zazwyczaj sięgają po kauczuk, skórę syntetyczną. gumę, PVC, lateks, czy też plawil. Najbardziej popularne są modele ze skóry syntetycznej lub PVC. Odznaczają się wytrzymałością, lekkością i łatwością w przechowywaniu. Nie zapominajmy o tym, aby na materacu ćwiczyć bez obuwia. 

Zakup materaca musi być zgodny z naszymi potrzebami. Wybierzmy taki model, jaki da nam bezpieczeństwo podczas akrobacji. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy dobierze coś dla siebie. Materace różnią się między sobą materiałami, kolorami, czy rozmiarami. Wytrzymały produkt na stałe zagości w ogrodowej lub domowej siłowni. 

Niezawodne materace do ćwiczeń służą do wielu aktywności. Podczas doboru nie możemy pomijać trwałości i solidnego wykonania. Nie bez znaczenia jest też rozmiar materaca. Istnieje sporo ciekawych propozycji, które są przeznaczone także do akrobatyki sportowej. Materace mają liczne wypełnienia, które wpływają na konkretne właściwości. 

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie hantle na początek wybrać