Tutaj jesteś

Jakie korzyści dla skóry (i nie tylko) daje krem matujący dla mężczyzn?

27 stycznia 2021 Lifestyle krem matujący dla mężczyzn

Nie jest prawdą, że mężczyźni nie potrzebują specjalistycznej pielęgnacji skóry. Korzystanie z kosmetyków dla nich przeznaczonych daje najbardziej optymalne efekty i pomaga zwalczać niedoskonałości wynikające z posiadania danego typu cery. Czy krem matujący dla mężczyzn nadaje się dla każdego rodzaju skóry? Kiedy sprawdza się najbardziej?

Krem matujący dla mężczyzn – jaka cera go potrzebuje?

Myśląc o kosmetykach matujących, od razu kojarzą się one z tłustą i mieszaną cerą. Nic dziwnego – to właśnie te typy skóry potrzebują szczególnej dbałości o eliminowanie błyszczenia się twarzy bez pozbawiania jej nawilżenia. Krem matujący sprawdza się jako preparat, który widocznie usuwa świecenie się twarzy i jednocześnie zapewnia odżywienie naskórka, którego kondycja stopniowo się poprawia przy regularnym stosowaniu kremu. Po kremy matujące sięgają także mężczyźni o skórze wrażliwej lub suchej, chcący dać skórze powłokę ochronną bez nadmiernego obciążania jej oleistymi i trudnymi do wchłonięcia kosmetykami. Szczególnie istotne jest to podczas porannej pielęgnacji, kiedy zwyczajnie brak czasu na czekanie aż krem się wchłonie. Stosowanie kremu matującego na dzień jest też znacznie bardziej korzystne dla wyglądu skóry – olejki i tłuste kremy nie sprawdzają się w dziennych warunkach (lepiej stosować je na noc).

Wartość estetyczna

Oprócz eliminacji nieprzyjemnego napinania skóry i skutecznego nawilżenia, krem matujący dla mężczyzn ma także wiele zalet z punktu widzenia estetyki. Nadając skórze matową powłokę, ogranicza błyszczenie się twarzy wywołane tłustą cerą lub też warunkami atmosferycznymi. To właśnie podczas upałów, krem matujący może okazać się kosmetykiem, który ogranicza widoczność potu na twarzy. Warto podkreślić także, że brak lepkości to bezpieczeństwo dla ubrania – tłuste ślady na koszuli nie wyglądają dobrze, dlatego na dzień lepiej jest wybierać krem matujący, który szybko się wchłania i ma lekką formułę. Większość nawilżających kremów matujących dla mężczyzn jest przystosowana do łagodzenia podrażnień, które mogą tworzyć się po goleniu. Natychmiastowe nawodnienie naskórka ogranicza powstawanie nieestetycznych i niekomfortowych podrażnień na skórze, już na wstępie łagodząc małe uszkodzenia powstałe po użyciu maszynki.

Okazuje się, że krem matujący to jeden z podstawowych kosmetyków, który powinien mieć swoje miejsce na szafce każdego mężczyzny. Uniwersalne zastosowanie, dbałość o kondycję skóry oraz sporo walorów estetycznych daje mu wysoką pozycję wśród tzw. „must-have” produktów kosmetycznych dla panów.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe