Tutaj jesteś

Stylizacja brody a jej piękny wygląd

27 stycznia 2021 Lifestyle stylizacja brody

Czasy tradycyjnego kremu oraz maszynki do golenia powoli odchodzą do lamusa. Dziś mnóstwo mężczyzn może pochwalić się piękną oraz zadbaną brodą. Jak ją stylizować, aby zawsze prezentowała się rewelacyjnie?

Stylizacja zarostu a odpowiednie narzędzia

Decydując się na noszenie brody trzeba koniecznie wyposażyć się w odpowiednie przyrządy oraz kosmetyki. W szafce łazienkowej każdego brodacza powinien koniecznie znajdować się odpowiedni kartacz, a więc szczotka służąca do codziennego czesania brody.

Niezbędnym wyposażeniem jest także zestaw do golenia, w skład którego wchodzi trymer oraz grzebień.

Męska broda prezentuje się elegancko oraz estetycznie tylko wtedy, gdy jej posiadacz ją odpowiednio pielęgnuje. Do tego celu niezbędne są podstawowe kosmetyki, takie jak szampon oraz balsam do brody.

Jak właściwie dbać o brodę?

Wielu mężczyzn rozpoczynający przygodę z noszeniem brody ma ogromny problem z jej poprawną stylizacją. Jak zatem powinna ona przebiegać?

Właściwa stylizacja brody powinna zawsze rozpocząć się od dokładnego wyczesania zarostu. Dzięki tej czynności z włosów zostają dobrze usunięte wszelkie zanieczyszczenia, a w szczególności sebum, czyli łój skórny.

Po dokładnym oczyszczeniu zarostu należy przystąpić do jego dokładnego umycia. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzony szampon, który dostatecznie zmiękczy zarost. Dzięki temu wymorzone ułożenie brody, będzie o wiele łatwiejsze. Po dokładnym wtarciu szamponu należy obficie spłukać go za pomocą ciepłej wody. Dzięki temu otworzą się pory skórne, a zarost będzie znacznie łatwiejszy do pielęgnacji.

Stylizacja brody a jej estetyczny wygląd

Właściwa stylizacja brody pozwala uzyskać wymarzony kształt twarzy. Dzięki temu można ją nie tylko wyszczuplić, lecz także wydłużyć podbródek czy też dosadnie uwypuklić kości policzkowe.

Stylizację należy zawsze rozpocząć od wyznaczenia linii zarostu. Czynność tę należy wykonać z pomocą grzebienia. Warto zawsze pamiętać o tym, aby boki brody golić nieco krócej, bowiem dzięki temu można uzyskać efekt szczuplejszej twarzy.

Niezwykle ważne jest także to, aby zachować właściwą symetrię twarzy. Po wykonaniu stylizacji brody należy zawsze ponownie umyć ją szamponem. Pozwala to zaobserwować czy nie zostały na niej niechciane włosy. Po umyciu brody szamponem należy nałożyć na nią
wybrany olejek lub balsam. Mężczyźni z wąsem powinni także sięgnąć po wosk.

Posiadanie odpowiedniego sprzętu, dobrych kosmetyków oraz niezbędnej wiedzy pozwala na właściwą pielęgnację brody bez konieczności korzystania z profesjonalnych usług.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe