Tutaj jesteś

Męska elegancja to nie tylko garnitur

28 stycznia 2021 Lifestyle męska elegancja

W życiu każdego mężczyzny pojawia się sytuacja, w której wymaga się od niego elegancji. Często wydaje się, że aby wyglądać jak najlepiej, wystarczy założyć garnitur i krawat. Większość mężczyzn ma w szafie gotowy zestaw. Jednak męska elegancja to coś więcej.
Oto co jest ważne aby mężczyzna czuł się i wyglądał elegancko:

Golenie

Policzki powinny być gładko ogolone bez zarostu. Jeżeli mężczyzna nosi brodę, powinien ją starannie przycinać, używać wosku i nadawać jej kształt, aby stylizacja wyglądała na zamierzoną a nie niechlujną.
Jeżeli golenie nie jest codziennym rytuałem, należy się golić się co najmniej 6 godzin przed każdym wydarzeniem, aby zaczerwieniona skóra miała czas na powrót do naturalnego koloru.

Postawa

Elegancki mężczyzna to mężczyzna pewny siebie. Kluczem do tego jest dobra postawa i wyprostowana sylwetka. Zgięty tułów i przygarbione ramiona wyrażają poczucie niepewności i brak poczucia własnej wartości. Wyprostowane ramiona i proste plecy, zdecydowany chód to podstawy.

Porządny garnitur

Większość mężczyzn ma garnitur w swojej szafie, ale jeśli nie został wyczyszczony i wyprasowany, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie czy garnitur nie wymaga naprawy. Oberwany guzik, postrzępione nici i luźna podszewka garnituru dadzą sié naprawić. Jednak jeżeli garnitur ma wyblakły kolor lub świecące się miejsca, to raczej wzbudzi litość niż podziw. W takiej sytuacji lepiej nie oszczędzać i zainwestować w nowy, dobrej jakości ubiór, który będzie dobrze leżał i prezentował się elegancko.

Czyste buty

Męska elegancja to przede wszystkim czyste, wypastowane i wypolerowane obuwie. Dobrze jest zadbać o nie wcześniej, tak aby zdążyły wyschnąć i nie pobrudziły nogawek spodni.

Ważne dodatki

Nawet ekskluzywny garnitur niewiele zdziała, jeśli mężczyzna używa portfela ze sztucznej skóry, nosi tani zegarek i kiepskiej jakości pasek.
Prawdziwy skórzany portfel, porządny zegarek i pasek to ważne detale, bez których elegancki mężczyzna nie wychodzi z domu.

Mocny uścisk dłoni

Był czas, kiedy ludzie mogli wiele powiedzieć o osobowości mężczyzny poprzez jego uścisk dłoni. W dzisiejszych czasach ta praktyka nieco zanikła. Człowiek, który potrafi mocno uścisnąć dłoń, daje poczucie, że jest pewny siebie. Mocny uścisk dłoni to wizytówka eleganckiego mężczyzny.

Czysty samochód

Nie warto poświęcać czasu i pieniędzy na wygląd fizyczny i maniery, jeśli jeździ się brudnym samochodem. Pierwsze wrażenie pokryte błotem i kurzem, nie świadczy dobrze. Nawet jeśli pojazd nie jest uważany za samochód „luksusowy”,jego wygląd mówi wiele.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe