Tutaj jesteś

Jak dobrać perfumy męskie na każdą okazję?

30 stycznia 2021 Lifestyle jak dobrać perfumy męskie

Poszukując nowych zapachów, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie perfumy będą najbardziej odpowiednie. Bogata oferta na rynku sprawia, że znalezienie najlepiej dopasowanego aromatu może wydawać się sporym wyzwaniem. Pośród perfum dedykowanych mężczyznom odnaleźć można wiele różnorodnych produktów. Jak dobrać perfumy męskie, które sprawdzą się w różnych sytuacjach?

Testowanie perfum

Osoby planujące zakup perfum powinny wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim, każda substancja będzie pachniała inaczej rozpylona w powietrzu i rozprowadzona na skórze. Poszukując odpowiedniego dla siebie aromatu, warto skontrolować, jak dane perfumy współgrają z naturalnym zapachem ciała danej osoby. Perfumy, które odpowiadają gustowi wybierającej je osoby, zaleca się rozprowadzić na nadgarstkach lub skórze szyi. Ze względu na odrobinę wyższą temperaturę, substancja zapachowa będzie w tych miejscach lepiej wyczuwalna. Warto za jednym razem przetestować na swoim ciele tylko jeden rodzaj perfum. Dzięki temu możliwe będzie wyczucie wszystkich nut kompozycji. Przez pierwsze 15-30 minut czuje się bowiem tzw. nutę głowy danego zapachu. Po tym czasie rozwija się nuta serca, która towarzyszy wyperfumowanej osobie do dwóch godzin. Najdłużej utrzymuje się nuta bazowa. Aby upewnić się, że wybrany aromat odpowiada preferencjom wybierającej go osoby, warto testować zapach przez dłuższy czas.

Perfumy na różne okazje

Wiele osób decyduje się na używanie tego samego zapachu w każdej sytuacji. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo dobrym pomysłem. Należy jednak upewnić się, że posiadane perfumy są wystarczająco uniwersalne. Innym możliwym wyborem jest zakup kilku rodzajów perfum o różnym charakterze. Na specjalne okazje i do eleganckiego ubioru polecane są bardziej wyraziste zapachy skórzane, drzewne i orientalne. Na co dzień zaleca się wybierać aromaty ziołowe, paprociowe i cytrusowe. Aromat warto dopasować również do pory roku. Latem częściej sięga się po perfumy orzeźwiające, a zimą – korzenne i rozgrzewające.

Męskie perfumy powinny być przede wszystkim dopasowane do gustu osoby, która będzie ich używać. Poszukując zapachu odpowiedniego dla siebie, zaleca się wziąć pod uwagę własne samopoczucie po nałożeniu substancji na skórę. Wybierając perfumy w prezencie, warto kierować się preferencjami danej osoby, dotyczącymi np. stylu noszonej odzieży. Podczas poszukiwania odpowiedniego zapachu dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy osób doradzających w wyborze perfum.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zakłady pogrzebowe