Tutaj jesteś

Jakie hantle na początek wybrać

10 czerwca 2021 Sport Jakie hantle na początek wybrać

Wielomiesięczny lockdown i spowodowane nim zamknięcie siłowni oraz klubów fitness nie służyło naszej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Z tego też powodu wiele osób zdecydowało się na treningi w domu. Przy odrobinie konsekwencji i zaangażowania możliwe było nadrobienie zaległości i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Bardzo pomocne w tym są hantle. Dzięki nim możliwe jest ćwiczenie wielu partii ciała – nie tylko bicepsa i tricepsa, ale również barków, pleców, klatki piersiowej. W sieci bez trudu znajdziemy dopracowane plany treningowe z udziałem hantli. Jakie hantle najlepiej sprawdzą się w naszym codziennym użytkowaniu?

Pierwsze hantle – jak wybrać?

Zakup pierwszych hantli zawsze jest sporym dylematem. Oferta jest bowiem olbrzymi i obejmuje produkty dla zawodowców, jak i amatorów. Wiele osób daje się skusić marketingowym opisom i decyduje się na zakup profesjonalnych hantli o dużej rozpiętości wagowej. W efekcie płacą za nie kilkaset, a czasami i więcej złotych, po krótkim czasie zniechęcając się do treningów. Wówczas hantle znajdują swoje miejsce w piwnicy / strychu lub zostają sprzedane za ułamek swojej ceny. Jak nie popełnić takiego błędu i nie zdecydować się na niepotrzebne wydanie pieniędzy? Wystarczy kupić zestaw handli do 10 kg na każdą z nich. Może się to wydawać niewiele, ale przy odpowiednio zaplanowanych treningach, ilości serii i liczbie powtórzeń, okazują się one w zupełności wystarczające.

Hantle stałe czy z talerzami?

Hantle mogą występować w dwóch popularnych rodzajach. Pierwsze z nich to hantle stałe, czyli takie które posiadają obciążniki zintegrowane z gryfem. Drugi rodzaj to hantle regulowane. Składają się one z gryfu, na który można nakładać talerze w odpowiedniej dla siebie konfiguracji. Co będzie lepszym wyjściem? Hantle stale są wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają zmiany obciążeń – zdejmowania i ponownego nakładania. Są jednak droższe w zakupie, a do ich przechowywania potrzeba więcej miejsca. Dlatego też osoby początkujące chętniej wybierają hantle regulowane. Ich cena rozpoczyna się od 100 złotych wzwyż. Pożyczka na raty to tylko jeden ze sposobów finansowania ich zakupu. Jeśli pożyczka na raty wydaje ci się czymś obco brzmiącym, pragniemy wyjaśnić że jest to klasyczna pożyczka gotówkowa, którą będziesz mógł wydać na dowolny cel. Odpowiednim miejscem na zakup hantli są sklepy sportowe – tak te stacjonarne, jak i internetowe. Można w nich uzyskać profesjonalną pomoc i bezpłatne doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich hantli do swojego treningu.

Redakcja kalendarzdzentelmeni.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie hantle na początek wybrać